Work and Travel

Program Work and Travel je kulturně-poznávací pobyt v USA, který je určený pro studenty denních programů vysokých a vyšších odborných škol ve věku 18 až 28 let. Délka programu jsou minimálně 2 a maximálně 4 měsíce plus 30 dní jen na cestování bez možnosti pracovat. To znamená, že účastníci mají k dispozici až 5měsíční pobyt v USA. Program Work and Travel je u amerických zaměstnavatelů oblíbený a často využívaný zejména díky úspoře nákladů, jelikož za zahraniční zaměstnance nemusí platit odvody a zdravotní pojištění. Sezónní pracovní pozice nabízejí studentům z celého světa příležitost navštívit nádherné místa Spojených států, zdokonalit se v angličtině, poznat množství mladých lidí a přitom si ještě vydělat.

Pro účast v programu Work and Travel USA se využívají studentská víza s označením J1, která svému držiteli dovolí v USA až 4 měsíce legálně pracovat a následně ještě měsíc cestovat. Tato víza získáváme od amerických agentur, které pracují s předem určeným množstvím víz od americké vlády a poté je za poplatek přerozdělují dále do celého světa. Go2Us spolupracuje s několika vízovými sponzory a s administrací víz Vám pomůžeme.

 

Podmínky a požadavky

  • být studentem denního studia vysoké školy nebo vyšší odborné školy
  • věku od 18 do 28 let
  • výhodou je komunikativní úroveň angličtiny, jelikož bude komunikovat nejen na ambasádě při udělování víz, ale hlavně později při samotném pobytu v USA se svým zaměstnavatelem nebo domácími obyvateli v různých životních situacích. Jazyka se však bát nemusíte, jedním z hlavních účelů programu Work and Travel je právě zdokonalení se v anglickém jazyce

 

Celý proces získání víz má několik kroků, kterými Vás bude Go2Us postupně doprovázet. Na nic nebudete sami a poskytneme Vám plnou podporu během celého procesu. Ve zkratce se dá říci, že prvním krokem je vyplnění potřebné dokumentace, která obsahuje různé formuláře a žádosti. Správně vyplněná dokumentace se spolu se zaplaceným programovým poplatkem posílá sponzorské agentuře do USA ke kontrole a schválení. V případě, že je vše v pořádku, sponzorská agentura vystaví účastníkovi formulář DS 2019. Ten je nejdůležitějším dokumentem celé vízové procedury, protože na jeho základě Americká ambasáda vystavuje žadatelům potřebná víza.